Nej příběhy

Příběhy našich spokojených klientek

Hlavním cílem Institutu Arendas je najít pro klientky nejvhodnější partnery. V dnešní hektické době mají lidé málo příležitostí k seznámení. Prioritou většiny mužů a žen je kariérní úspěch. Díky svému pracovnímu vytížení zapomínají na osobní život. Najít partnera, který nám bude oporou v každé životní situaci, není jednoduché. Proto je tady naše německá seznamka. Garantujeme diskrétnost a osobní poradenství. Nebudete v tom sami. Pojďte lásce naproti.

Od začátku naší existence se nám podařilo úspěšně seznámit stovky párů českých žen a německých mužů. Mnoho z nich žije ve spokojeném manželství. Patříte mezi ně? Staňte se členem Spolku česko-neměckých kontaktů. Na pravidelných společenských večerech nám vyprávějte o splnění vašeho snu. Podělte se s ostatními o své zkušenosti. Přidejte se ke stovkám šťastných párů i vy.

Výstřižek

První příběh

Důvodem hledání nového životního partnera v Německu byla touha po lásce a pomoci s výchovou mých dvou malých synů, se kterými jsem zůstala po rozvodu sama. Nebyla jsem v lehké životní situaci. Manžel nás opustil kvůli jiné ženě a založil novou rodinu, když našim dětem bylo 5 a 7 let. Mladší syn chodil do školky a starší prvním rokem do školy. Po odchodu manžela jsem se náhle stala samoživitelkou. Nebylo to lehké období, ale zvládla jsem to. I přesto, že jsem měla své děti u sebe a věnovala jsem se jim naplno, tak jsem se cítila sama. Potřebovala jsem znovu pocítit mužský zájem o svou osobu, být hýčkána a obletována. Náhoda tomu chtěla, že jsem jednoho letního odpoledne potkala spolužačku ze základní školy. Děti byly na prázdninách u babičky a tak jsem měla volno. Zašly jsme na kávu a já jsem se jí svěřila se svými starostmi. Protože věděla, že mluvím dobře německy, tak mi doporučila vaši seznamku. Nejdříve jsem hodně váhala. Nebyla jsem si úplně jistá, zda chci od základů změnit nejen svůj, ale také život mých dětí.

Najít si partnera v Německu by pro moji rodinu znamenalo stěhování, pro mě hledání nové práce a pro mé syny změnu školy a školky. Když jsem zvážila všechna pro a proti, rozhodla jsem se, že to chci zkusit. Díky vaší seznamovací agentuře jsem našla úžasného chlapa, který nás všechny miluje. Máme krásný nový domov a já skvělou práci. Můj nový manžel Martin přijal mé kluky za své a všichni jsme šťastní. Myslím, že jsem pro své syny připravila dobrou budoucnost. I kdyby se jednou chtěli vrátit domů nebo žít v jiné zemi, tak budou dobře jazykově vybaveni a jistě najdou super práci kdekoli na světě.

Lenka (35 let)

Druhý příběh

Chtěla bych moc poděkovat vaší seznamovací agentuře díky, které jsem našla skvělého partnera žijícího v Německu. Můj současný přítel Anton je pro mě velká opora ve stáří. Ovdověla jsem se svých 67 letech. Můj bývalý manžel byl moc hodný chlap, se kterým jsme prožili krásných 45 let společného života. S jeho náhlou smrtí jsem se nemohla dlouho vyrovnat. Protože jsem nechtěla zůstat sama, tak jsem nabídla svému vnukovi, který hledal zaměstnání a právě neměl kde bydlet, aby se ke mně nastěhoval. Bohužel se stýkal s pochybnými lidmi a nechoval se ke mně hezky. Nakonec jsem litovala, že jsem mu nabídla střechu nad hlavou. Když jsem potkala svoji kolegyni z bývalé práce, která věděla o mé tíživé životní situaci a doporučila mi vaši seznamku, dlouho jsem neváhala. Díky mé výborné němčině jsem to zkusila a ono to vyšlo. Nyní jsem zase šťastná. V létě se budu stěhovat ke svému novému partnerovi do velkého domu u jezera v Alpách. Těším se na naše společně strávené dny zalité sluncem.

Naděžda (72let)

3332ef231f02e7df95c0d2198610a501
8-short-bob-for-women-over-70

Třetí příběh

Děkuji vaší seznamce za hodného muže, který mně dodal sílu do dalšího života. Je mi 70 let, jsem v důchodu a rozvedená. Neměla jsem štěstí v životě ani v lásce.  První manžel mi tragicky zahynul a druhý mě opustil kvůli mladší ženě. Až teď v pokročilém věku jsem našla opětovanou lásku a hlavně opravdové přátelství. Výborně si rozumíme. Jsem zase šťastná a těším na to, co mě ještě čeká. Můj nový přítel Waltr je synem českých emigrantů a od dětství žije v Německu. Umí docela dobře česky a tak mezi námi není žádná jazyková bariéra. Zatím se ani jeden z nás nechystáme stěhovat za tím druhým. Budeme se navštěvovat a představte si, že já si ve svém věku budu dělat řidičský průkaz, který jsem celý život odkládala. Díky vám a novému partnerovi jsem změnila pohled na život. Jsem připravena na nové výzvy a zážitky.

Marie (70 let)

Čtvrtý příběh

Jsem žena ve středním věku, která už nedoufala ve šťastný a spokojený vztah. V životě jsem měla velkou smůlu na muže. Nepotkala jsem toho pravého, se kterým bych chtěla založit rodinu. Už jsem ani nedoufala, že ho někdy potkám. Díky vám jsem se seznámila se skvělým mužem, který v životě uznává stejné hodnoty jako já. Vůbec nevadí, že je jiné národnosti. Oba mluvíme výborně anglicky a naše láska nezná překážky. Našli jsme společnou řeč a máme stejné zájmy. V létě plánujeme úžasnou dovolenou na Kubě. Bude to taková naše předsvatební cesta, protože jsme si už koupili snubní prstýnky a plánujeme velkou svatbu. Jsem si jistá, že jsem našla muže svých snů, se kterým chci mít děti. Stále doufám, že mé přání mít velkou rodinu se splní. Ještě není pozdě.

Jarmila (40 let)

1477424_1434972460066098_413576219_n